ZBIORNIK BUFOROWY BWE 50L ELEKTROMET BW-069-05-001

ZBIORNIK BUFOROWY BWE 50L ELEKTROMET BW-069-05-001

1 045,00 zł
849,59 zł netto

ZBIORNIK BUFOROWY BWE 50L ELEKTROMET BW-069-05-001

zdjęcie poglądowe

Towar dostępny w magazynie
Ilość

ZBIORNIK BUFOROWY BWE 50L ELEKTROMET BW-069-05-001

Zbiorniki buforowe BWE przeznaczone są do gromadzenia, przechowywania i przekazywania nadmiaru ciepłej wody grzewczej lub innych płynów dopuszczonych do kontaktu ze stalą uzyskanych z różnych źródeł ciepła: kotłów c.o., kolektorów słonecznych, pomp ciepła, itp. Zbiorniki buforowe stanowią zabezpieczenie instalacji c.o.- przejmują różnicę pomiędzy mocą cieplną kotła i mocą oddawaną do układu grzewczego. Zbiorniki BWE przystosowane są do zamontowania grzałki elektrycznej na korku 1 ½” znajdującym się w dolnej dennicy zbiornika. Montaż grzałki odbywa się po uprzednim odkręceniu elementów maskujących dolnej dennicy. Zbiorniki buforowe wykonane są z blachy stalowej czarnej. Izolację termiczną buforów tworzy warstwa pianki poliuretanowej. Osłonę izolacji termicznej stanowi płaszcz wykonany z cienkiej blachy stalowej pokrytej farbą proszkową oraz dolną i górną pokrywą wykonaną z tworzywa sztucznego ABS. Bufory są urządzeniami ciśnieniowymi przystosowanymi do pracy w pozycji pionowej o maksymalnym ciśnieniu wody 0,3 MPa (3 barów).

Karta produktu:

Wymiary i parametry zbiornika

Klasa efektywności energetycznej: B

BWE 50  Pojemność dm³ 50 

Króciec przyłączeniowy górny KPG Gzew 1”

Króciec przyłączeniowy dolny KPD Gzew 1”

Kapilara RK ⅜” Kapilara górna RKG ⅜”

Odpowietrznik O Gwew ½”

Spust/Mufa grzałki ZS/MG Gwew 1 ½”

H mm 625 407 647 250 mm

Straty postojowe* 37W

Rodzaj zbiornika stalowy - wewnątrz surowy ,izolacja termiczna pianka poliuretanowa ,grubość izolacji termicznej mm 25 ,osłona zewnętrzna, płaszcz z blachy pokrytej farbą proszkową

Parametry pracy zbiornika: Maksymalne ciśnienie robocze Maksymalna temperatura robocza pr = 0,3 MPa tr = 80ºC 

Zabezpieczenia i warunki bezpiecznego użytkowania:

Zbiorniki, zwłaszcza pracujące w układach zamkniętych wolno eksploatować tylko ze sprawnym zaworem bezpieczeństwa o ciśnieniu otwarcia max. 0,3 MPa, najlepiej zainstalowanym na dopływie zimnej wody. Zawór ten chroni urządzenie przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w obiegu grzewczym. Nawet w czasie normalnej pracy z zaworu bezpieczeństwa chwilowo może wydobywać się woda, co świadczy o prawidłowym działaniu zaworu. Nie wolno w takich przypadkach w jakikolwiek sposób zatykać otworu wypływowego.

ELEKTROMET
BW-069-05-001

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło